ENGLISH

21. yüzyıl saç ekim teknolojisi ile uyguladığımız Kaş ekimide Saç Ekim Merkezimizde yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir. 2 ila 4 saat süren kısa bir operasyon sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. FUE tekniği ve mikromotor vasıtası ile alınan saç kökleri tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye profesyonel bir şekilde ekilir. Kaş için sadece kafadan saçlardan değil vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih edilen bölge tabiî ki ense kısmıdır.

Eğer lokal bir bölgede yoğun kaş dökülmesi mevcutsa kaş ekim işlemi 1 saat gibi kısa bir sürede başarı ile neticelendirilir. Sonuçlar yüz güldürücü ve memnuniyet verici olmaktadır. Bazı durumlarda hastalarımız kaşlarını kalınlaştırmak istemektedir. Bu durumda istenen şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır. Neticede ortaya hastamızın istediği gibi bir kaş yapısı çıkmaktadır.

Kaş Ekim işlemi öncesinde ense kısmında var olan saçlar düzenli bir şekilde yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklindeki alan traş edilerek mikromotor vasıtası ile çok ince punchlar kullanılarak kıl kökleri profesyonel olarak dikkatli bir şekilde alınır. Kıl köklerinin alındığı alan çok küçük olduğu için bu bölgede herhangi bir belirti kalmamaktadır. Dolayısı ile sıkıntı edilecek en küçük bir konu dahi yoktur. Hastanın kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft alınabilir. Kaş ekim işlemi kaş bölgesinde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni her kişide farklıdır ve çok büyük değişkenlikler gösterebilmektedir. Burna yakın olan kısımda daha dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 derece açı oluşturacak şekilde kendini göstermeye başlar. Bunun pratikteki önemi kaş ekimi esnasında ortaya çıkmaktadır. Ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalıdır. Dahası buna çok dikkat edilmelidir. Çünkü kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. En ufak bir ihmalde hastaları çok rahatsız edecek sonuçlar görülebilir.

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi ile yapılan ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı yada rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. 2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir normal ve huzurlu bir yaşama dönebilmektedirler.

Saç ekim merkezimizdeki kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalarda olmaktadır. Bu nedenle hastalarımızın belirli aralıklarla kaşlarını kısaltmaları gerekebilmektedir. İhtiyaca göre 15 günde yada ayda bir birkaç dakikalık bir işlemle kaş boyunu düzeltmek hastalarımızı çok rahatsız eden bir süreç değildir.

Kaş ekim operasyonu sırasında kaş şeklini belirlerken hastalarımızın her zamanki gibi aktif olarak görüşlerini almakta, operasyonu tamamen onların istek ve görüşleri neticesinde profesyonel bazda yapmaktayız. Olması gereken zaten budur. Neticede yüz güldüren sonuçlar ortaya çıkmaktadır. En beğenilen kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hastalarımızın talebine göre bir şekil belirlenmekte ve kaş ekim işlemini bu şekile göre gerçekleştirilmektedir.