Saç dökülmesinin çözümü kendi kanınızda saklı!


Türkiye’de dermokozmetikte son yıllarda sık başvurulan yöntemlerden biri olan Platelet Rich Plazma-PRP (Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma) tedavisi, saç dökülmesinden yakınanların derdine deva oluyor

Kişinin kendi kanından hazırlanan plazmanın kullanıldığı yöntemin yan etkisi de bulunmuyor.

 

 PRP’nin yüz gençleştirme, leke tedavisi, çatlak tedavisi, saç dökülmesi ve kırışıklıklarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Saç dökülmesinde PRP tedavisine başlarken dökülmenin nedenlerinin tespit edilmesi gerekmektedir  “Saç dökülmesinin pek çok nedeni vardır. Hormonal, genetik bazı durumlarda, enfeksiyon hastalıkları, guatr hastalıkları, vitamin eksikliklerinde, aşırı kilo alma ve vermede, sağlıksız diyetlerde, gebelikte ve emzirme dönemlerinde saç dökülmeleri görülebilir. Bu nedenle saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmek için merkezimizdeki uzmanlarımızdan Nedenleri öğrenilip, tedaviye ondan sonra başlanmalı”

 

Dökülmenin nedeni belirlendikten sonra bu nedene yönelik tedavi yapılmalıdır.

“Saç dökülmelerinde saç mezoterapisi dediğimiz tedavi yöntemini yıllardır uyguluyoruz.  Saç mezoterapisinde saçın ihtiyacı olan vitaminleri, mineralleri, aminoasitleri özel bir ilaç şeklinde hazırlayıp, saç köklerine direk enjekte ediyoruz. Bu yöntem 15 günde bir uygulanıyor. Bu yöntemle saçlar tekrar besleniyor, canlanıyor ve daha parlak hale geliyor. Bu özellikle mevsimsel saç dökülmelerinde de kullandığımız bir yöntem. Saç mezoterapisini, PRP tedavisi ile kombine bir şekilde hastalarımıza uygulayabiliyoruz.” 

 

Yan etkisi yok

 

PRP tedavi yönteminin ilk yapıldığı yıl 4 ile 6 seans, daha sonraki yıllarda yılda bir kez uygulanmalıdır,  PRP tedavisinde, hastadan yaklaşık 10 ila 20 cc kan alıyor ve bu kanı özel bir işlemden geçiriyoruz. Bu kandan ayırdığımız ; vücudumuzun büyüme faktörleri olan trombositleri  ( plateteletler )  problemli alanlara enjeksiyon yöntemi ile uyguluyoruz. Hastamızın sorunu saç dökülmesi ise saçları dökülen bölgelere enjekte ediyoruz. Bu yöntem, kıl folikülleri canlı ise yeni saç çıkışını sağlıyor, saç dökülmesini azaltıp saç kıllarının kalınlaşması ve güçlenmesine yardım ediyor. Çok yüz güldürücü bir tedavi. Bu tedavi 10 ile 50 yaş arasında herkese uygulanabiliyor. Hiçbir yan etkisi yok. Çünkü hastanın kendi kanıyla kendisini tedavi etmiş oluyoruz.”

 

PRP ile Saç Dökülme Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?

 

Baylarda

Aileden gelen saç dökülmesi problemi varsa,
Yağlı, kepekli ve kaşıntı veren saç problemi varsa,
Kırılarak saç dökülmesi olan ince ve zayıf telli saçlarda

 

Bayanlarda

Kadın tipi androgenetik alopesi (En sık tepede saç azalır ve seyrekleşir, incelir, kısalır, rengi açılır),
Demir eksikliği anemisi,
Tiroid hormon eksikliği anemisi,
Over kistlerine bağlı hormonal bozulma
Doğum sonrası dökülmeler,
Kuaförlerdeki işlemler ve sık saç boyatmaya bağlı saçlardaki zararların dökülmenin önlenmesi.

 

PRP nin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür.