ENGLISH

 SAÇ SIKLIĞI:

Ekilen saçların sıklığı saç ekimi operasyonunun sonucunu belirlemede önemli bir faktördür.

Sık bir biçimde saç nasıl nakledilir?

Normal sıklıkta bir saç santimetrekare başına 70 ile 100 arasında foliküler üniteden oluşur (FU/cm2). Bilimsel çalışmalarda elde edilen sonuçlara göre, saç sıklığı yüzde 50 azaldığında saç kaybı farkedilir hale gelmektedir. Buna, matematik yoğunluktan farklı bir biçimde baş gösteren “hissedilen yoğunluk” da denilebilir. Hissedilen yoğunluk santimetrekarede 50 foliküler üniteden itibaren saçlı görünümdür. Santimetrekarede 20 foliküler ünitenin altı seyrelmiş, 10 ünite altıysa dökülmüş ve cildin tamamen seçildiği sıklıktır.
 Bu sonuca göre bir saç ekiminde santimetrekare başına 50 foliküler ünite yeterli olacaktır. “Hissedilen yoğunluk” sadece yetişme oranına veya saçların kıvırcık olmasına değil saçın yapısına ve cerrahın foliküler ünite dağılımını planlamasına da bağlıdır.
 Bazı kişilerde santimetrekare başına 30 foliküler üniteden daha azıyla doğal ve yoğun bir sonuç elde edilirken, bazılarının doğal bir yoğunluğa ulaşmak için santimetrekare başına 65 foliküler üniteden fazlasına ihtiyaç duymasının nedeni budur.

Foliküler ünitelerin yerleştirileceği kanalların nasıl ve hangi aletlerle açılacağı çok önemlidir. isatnbul hair club da Mikro Lateral Kesi yöntemi kullanılarak istenen saç yoğunluğu sağlanmaktadır.